15. září 2011

Diskuzní fórum Nostalghia.cz

Po více než devět let existence stránek Nostalghia.cz na nich nebylo otevřeno žádné diskuzní fórum. (Jakýsi pokus byl sice kdysi učiněn na stránkách o Andreji Tarkovském, ale byl špatně technicky zabezpečen, takže z toho nakonec nic nebylo.) Stránky Nostalghia.cz fórum neměly dílem proto, že jsem necítil potřebu takové fórum na stránkách mít, především ale pro mou minimální technickou zdatnost v problematice databází. Ta se sice od té doby příliš nezměnila, na druhé straně ale pokročil vývoj aplikací svým rozhraním přátelských i k běžnému uživateli, který chce na svých stránkách fórum instalovat a spravovat. Zkouším to tedy po několika letech vlastně poprvé a doufám že alespoň trochu sofistikovaně.
Technicky je fórum vytvořeno na jednoduchém ale rychlém systému PunBB, vyžaduje jen minimální registraci (zatím bez ověřování), nabízí přehledné členění kategorií, fór a témat, vkládání odpovědí i zakládání nových témat, možnost sledování jednotlivých skupin přes RSS nebo přes emailové zprávy, zasílání privátních emailů aj.
Obsahově jsem se snažil roztřídit okruhy témat do určitých skupin (kategorií), ale budu rád za další připomínky či náměty. Netvrdím že to tak je ideální, je to jen představa a předpoklad, který víceméně kopíruje strukturu stránek Nostalghia.cz. Moc bych si přál, kdyby se fórum stalo místem setkávání nad filmy a tvorbou nejen filmových andělů, ale duchovního filmu obecně.  Jako u každého fóra jde o otevřený prostor. Dost možná je to ale představa naivní, protože tuto funkci plní už dostatečně jiní a není v této webové podobě na stránkách Nostalghia.cz potřeba. Přesto jsem se tento krok rozhodl učinit, čas ukáže.
Petr Gajdošík
Nostalghia.cz