9. února 2011

Cormac McCarthy o Terrence Malickovi

V říjnu roku 2007 vyšel v časopisu TIME rozhovor Joela a Ethana Coenových se spisovatelem Cormacem McCarthym. Diskuse byla patrně důsledkem jejich aktuální spolupráce na filmové adaptaci McCarthyho románu Tahle země není pro starý, protože Cormack McCarthy se jinak veřejným vystoupením a velkým rozhovorům vyhýbá. Nesla se v uvolněném duchu, především o filmech a literatuře. V závěru došlo i na několik slov o Terrence Malickovi, jehož NOVÝ SVĚT byl v té době již dva roky "starý" a o dalších projektech se jen šuškalo. Níže přináším volný český překlad právě tohoto místa rozhovoru.

[...]
Cormack McCarthy: Existuje mnoho dobrých amerických filmů, však to sami víte. Nejsem velký fanoušek zahraničních exotických filmů. Takové MALÉ ŽIVOTNÍ ETUDY jsou skutečně dobrý film.
Joel Coen: Je fantastický!
Cormack McCarthy: A NEBESKÉ DNY jsou výborné.
Joel Coen: Ano. Terry Malick je skvělý, skutečně zajímavý.
Cormack McCarthy: Je to divné; netuším co se s ním stalo. Jednou jsem se v New Orleans potkal s Richardem Gerem a zeptal se ho: "Co se stalo s Malickem?" A on mi odpověděl: "Ptají se mě na to všichni". A pak dodal: "Nemám tušení." Později jsem se s Terrym setkal. Prostě se rozhodl, že takový život nechce žít. Nebo nějak podobně. Prostě nechtěl tak žít. Ne proto, že by neměl rád filmy. Chtěl zůstat mimo Hollywood...
Joel Coen: Je to jeden z velkých amerických filmařů.
[...]

[převzato z All Things Shining]

Žádné komentáře: